Forum Sohbet
deyim-alıntı ve ikilemelerin yazılışı Logo10

Artık bu site battı bu seble bu siteye giriniz :D : http://stickmekan.yetkinforum.org/ ( Resime tıklayarakta girebilirsiniz

Forum Sohbet
deyim-alıntı ve ikilemelerin yazılışı Logo10

Artık bu site battı bu seble bu siteye giriniz :D : http://stickmekan.yetkinforum.org/ ( Resime tıklayarakta girebilirsiniz

Forum Sohbet
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

deyim-alıntı ve ikilemelerin yazılışı

2 posters
YazarMesaj
sagocu42
Başçavuş
Başçavuş
sagocu42

Takım : deyim-alıntı ve ikilemelerin yazılışı 3cfc6cbe9b5f994873e98f5d8805462f
Rep : 0

deyim-alıntı ve ikilemelerin yazılışı Empty
MesajKonu: deyim-alıntı ve ikilemelerin yazılışı   deyim-alıntı ve ikilemelerin yazılışı EmptyC.tesi Ocak 09, 2010 1:17 pm

İkilemeler ayrı yazılır: adım adım, ağır ağır, akın akın, allak bullak, aval aval (bakmak), cır cır (ötmek), çeşit çeşit, derin derin, gide gide, güzel güzel, karış karış, kös kös (dinlemek), kucak kucak, şıp şıp (damlamak), şıpır şıpır, tak tak (vurmak), takım takım, tı­kır tıkır, yavaş yavaş,bata çıka, çoluk çocuk, düşe kalka, eciş bücüş, eğri büğrü, enine bo­yuna, eski püskü, ev bark, konu komşu, pılı pırtı, salkım saçak, sere serpe, soy sop, süklüm püklüm, yana yakıla, yarım yamalak.[justify]m ile yapılmış ikilemeler de ayrı yazılır: at mat, çocuk mocuk, dolap molap, kapı mapı, kitap mitap.
İsim durum ekleri ve iyelik ekiyle yapılan ikilemeler de ayrı yazılır: baş başa, diz dize, el ele, göz göze, iç içe, omuz omuza, yan yana; baştan başa, daldan dala, elden ele, günden güne, içten içe, yıldan yıla; başa baş, bire bir (ölçü), dişe diş, göze göz, teke tek; ardı ardına, boşu boşuna, günü gününe, peşi peşine, ucu ucuna.

En son sagocu42 tarafından C.tesi Ocak 09, 2010 6:22 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
react1on´
Cezalı
Cezalı

Rep : 72

MesajKonu: Geri: deyim-alıntı ve ikilemelerin yazılışı   deyim-alıntı ve ikilemelerin yazılışı EmptyC.tesi Ocak 09, 2010 1:36 pm

Reklamı sil :S
sagocu42
Başçavuş
Başçavuş
sagocu42

Rep : 0

MesajKonu: Geri: deyim-alıntı ve ikilemelerin yazılışı   deyim-alıntı ve ikilemelerin yazılışı EmptyC.tesi Ocak 09, 2010 11:52 pm

ben orda reklam yapmak istemedim
kaynağı belirttim (hırsız olmak istemem) deyim-alıntı ve ikilemelerin yazılışı 646317
react1on´
Cezalı
Cezalı

Rep : 72

MesajKonu: Geri: deyim-alıntı ve ikilemelerin yazılışı   deyim-alıntı ve ikilemelerin yazılışı EmptyPaz Ocak 10, 2010 8:25 am

Olsun yinede reklam gibi oluyor :D

deyim-alıntı ve ikilemelerin yazılışı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ban atmaca (alıntı)
» Left 4 Dead 2 (PC)(Demo inceleme ALINTI)
» hile (alıntı deil! içerik diğerlerinden farklı!)
» Havok Ragdoll (spo.) Alıntı ama Yararlı +.+ Hazırlamak Canımı Çıkardı